BBC: Związek Arsenalu z Wengerem jeszcze się nie wypalił. Francuz zostaje

Krzysztof Sobczak
30.05.2017 15:33
Arsene Wenger
fot. PAP/EPA

Francuz Arsene Wenger pozostanie trenerem Arsenalu Londyn jeszcze przez co najmniej dwa lata - poinformowało BBC. Szkoleniowiec, który popadł w ostatnich miesiącach w niełaskę kibiców "Kanonierów", odbył we wtorek rozmowę z kierownictwem klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według doniesień BBC, oficjalne potwierdzenie nowej umowy ma nastąpić w środę.

Zobacz także

Według niektórych mediów, Francuzowi obiecano też 115 milionów funtów na transfery w trakcie letniego okienka transferowego.

Arsenal Wengera pierwszy raz poza LM

67-letni Wenger przejął Arsenal w drugiej połowie 1996 roku. Od tego czasu zespół ani razu nie zajął miejsca niższego niż czwarte w angielskiej Premier League... aż do minionego sezonu, w którym był piąty, w związku z czym zabraknie go w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Słabe wyniki w lidze, a także w Champions League, z której Arsenal odpadł po raz siódmy z rzędu w 1/8 finału, nastawiły kibiców przeciwko Wengerowi. Na trybunach pojawiały się transparenty, w których nawoływano do zwolnienia szkoleniowca. "Każda historia ma swój koniec. Au revoir, Arsene" - głosił jeden z nich. Jak się okazuje, działacze wykazują się większą cierpliwością do Francuza i wciąż wierzą, że jest on w stanie poprowadzić drużynę do sukcesów.

Uratował go FA Cup?

Nastroje poprawiły się po sobotnim finale Pucharu Anglii, w którym "Kanonierzy" pokonali lokalnego rywala Chelsea, mistrza kraju, i sięgnęli po trofeum po raz trzeci w ostatnich czterech latach, a po raz siódmy w erze Wengera. Dla porównania, Chelsea zdobyła to trofeum siedmiokrotnie w całej historii klubu.

RadioZET.pl/PAP/BBC/KS