Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu! Klub wydał oficjalne oświadczenie

Krzysztof Sobczak
20.04.2018 11:11
Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu
fot. AFP/EastNews

Arsene Wenger odchodzi z Arsenalu - poinformował w oficjalnym oświadczeniu klub. Francuski menadżer prowadził l"Kanonierów" od 1996 roku i był najdłużej pracującym trenerem w Premier League.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Dziękujemy Arsene" - brzmi tytuł oficjalnego oświadczenia klubu.

Zobacz także

"Po rozmowach z włodarzami i przemyśleniu sprawy uznałem, że to najlepszy moment, by po tym sezonie opuścić klub" - powiedział Wenger.

Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich pracowników Arsenalu, a także piłkarzy i fanów.

Akcja Wenger Out

Kibice Arsenalu Londyn, jakkolwiek wdzięczni za te wszystkie lata pracy na chwałę ich ukochanej drużyny, od kilku sezonów domagali się odejścia Wengera. Prowadzili nawet akcję "Wenger Out", która miała skłonić włodarzy do wyrzucenia Francuza. Jasne jednak było, że dopóki on sam nie zdecyduje się odejść, nikt takiej decyzji nie podejmie. Teraz jego pożegnanie stało się faktem.

Koniec epoki w Arsenalu

O Arsenalu Arsene'a Wengera mówiło się, że bez względu na to, co się wydarzy, ta drużyna zawsze zakończy sezon na 4. miejscu i przed lokalnym rywalem, Tottenhamem. Ta prawidłowość została zachwiana w ubiegłej kampanii, kiedy "Kanonierzy" uplasowali się na 5. pozycji i po raz pierwszy za kadencji Francuza nie awansowali do Ligi Mistrzów.

Niemniej Wenger doprowadził Arsenal do trzech tytułów mistrza Anglii, siedmiu triumfów w Pucharze Anglii oraz do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2005/2006.

RadioZET.pl/Arsenal/KS