Liga Europy: Świetny mecz Arsenalu, trudne zadanie Napoli

11.04.2019 22:55
Arsenal - Napoli

Arsenal Londyn pokonał w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy Napoli 2:0. Bramki dla Kanonierów strzelili Ramsey i Torreira. Napoli czeka trudne zadanie w walce o półfinał Ligi Europy.

Arsenal zdominował pierwszą połowę, dwukrotnie pokonując Mereta. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania już w 15. minucie. Maitland-Niles świetnie dograł do Ramseya, który w polu karnym pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki. Po dziesięciu minutach było już 2:0. Torreira wykorzystał błąd Napoli, przejął futbolówkę i ruszył pod bramkę rywali. Przed polem karnym zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po drodze odbiła się od Koulibaly'ego i wpadła do siatki.

Piłkarze Napoli popełniali bardzo łatwe błędy,dzieki czemu Arsenal mógł stwarzać sobie więcej dogodnych okazji. Po zmianie stron Napoli odważniej zaczęło konstruować akcje, jednak włoska drużyna nie miała żadnego pomysłu na zdobycie gola kontaktowego. Najbliżej tego był Piotr Zieliński. W 72. minucie Insigne pomknął prawą stroną i posłał piłkę w pole karne. Polak przymierzył prawą nogą, ale finalnie posłał futbolówkę nad poprzeczką. Kilka chwil wcześniej na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, ale napastnik nie zdołał rozruszać swojego zespołu, którego w rewanżu czeka trudne zadanie na własnym boisku.

Arsenal Londyn - SSC Napoli 2:0 (2:0)

Bramki: Aaron Ramsey (15), Kalidou Koulibaly (25-sam.)