LE: Bezczelna symulka napastnika Arsenalu. A sędzia i tak dał się nabrać [WIDEO]

16.03.2018 09:11
Danny Welbeck i Ricardo Rodriguez

Arsenal Londyn awansował w czwartek do ćwierćfinału Ligi Europy. "Kanonierzy" pewnie wyeliminowali AC Milan, ale cieniem na całej rywalizacji rzuca się bezczelna "symulka" angielskiego napastnika Danny'ego Welbecka.

Zagłosuj

Czy Danny Welbeck powinien zostać ukarany przez UEFA za symulowanie?

Liczba głosów:

Na San Siro "Kanonierzy" wygrali 3:0 i mogli ze spokojem podejść do rewanżu na własnym boisku. W 35. minucie zrobiło się jednak nerwowo, bo do siatki londyńczyków trafił Hakan Calhanoglu. Chwilę później stało się jednak coś, co nie miało prawa się zdarzyć na tym poziomie.

W 39. minucie w polu karnym padł Danny Welbeck. Arbiter Jonas Eriksson wskazał na "wapno", choć wyraźnie było widać, że Anglik nie został dotknięty przez Ricardo Rodrigueza i chciał jedynie wymusić karnego, co zresztą mu się udało. Efekt? Żółta kartka za kłótnie dla Gianluigiego Donnarummy, rzut karny i gol strzelony przez... Welbecka.

W tej sytuacji Milan musiał zdobyć trzy gole, aby awansować do ćwierćfinału. Przyjezdni mieli kilka okazji, ale z bramek cieszyli się już tylko gospodarze. Na listę strzelców wpisali się Granit Xhaka (po ogromnym błędzie Donnarummy) oraz ponownie Welbeck.

Wściekły Calhanoglu

Błędnie podyktowany karny i późniejsze trafienie Welbecka okazały się punktem zwrotnym w tym meczu. Nic dziwnego, że po ostatnim gwizdku Milaniści nie ukrywali swojej wściekłości, w czym brylował Calhanoglu. Turek podszedł do sędziego i powiedział: "Gratuluję, byłeś najlepszym graczem tego spotkania".

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Graliśmy bardzo dobrze, strzeliliśmy gola, a potem arbiter dyktuje takiego karnego. Niewiarygodne - mówił mediom.

- Zrobił to, co zrobił - skwitował krótko opiekun "Rossonerich", Gennaro Gattuso.

Arsenal pokonał w dwumeczu AC Milan 6:1 (3:0, 3:1) i w piątek pozna ćwierćfinałowego rywala. Losowanie par o godz. 13.