Zamknij

Arkadiusz Milik w Olympique Marsylia? Włoskie media: transfer kwestią godzin

15.01.2021 16:15
Arkadiusz Milik w Olympique Marsylia? Włoskie media: transfer kwestią godzin
fot. Piotr Matusewicz/East News

Arkadiusz Milik jeszcze dzisiaj może zostać zawodnikiem Olympique Marsylia. Według doniesień „La Gazzetta dello Sport” klub z Francji wyłożył na Polaka 10 milionów euro, a Napoli zaakceptowało ofertę.

  • Arkadiusz Milik od kilku miesięcy nie gra w Napoli. Klub nie zgłosił go do rozgrywek ligowych ani Ligi Mistrzów
  • Milik nie chciał przedłużyć wygasającego w czerwcu kontraktu. Pod koniec tego miesiąca mógłby odejść za darmo
  • Polski napastnik był już łączony z Atletico Madryt, Juventusem, West Hamem, Realem Betis i wieloma innymi klubami
  • Według włoskich mediów Arkadiusz Milik jest bliski przejścia do Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik w Olympique Marsylia? „La Gazetta dello Sport”: kontrakt jeszcze dzisiaj

Arkadiusz Milik może przyjąć ofertę Olympique Marsylia – podała „La Gazzetta dello Sport”. Włoscy dziennikarze poinformowali, że dyrektor sportowy Napoli – Cristiano Giuntoli – kontaktował się z władzami francuskiego klubu i omawiał z nimi ofertę za polskiego napastnika.

Milik miałby przejść od Olympique Marsylia za 10 milionów euro. Kolejne 5 milionów Napoli mogłoby otrzymać, jeśli zawodnik zdobędzie trofeum lub określoną liczbę bramek.  LGdS podaje, że oferta spełnia oczekiwania władz Napoli, choć wcześniej domagały się one przynajmniej 18 milionów euro.

Arkadiusz Milik chce wrócić do gry. „Może przyjąć ofertę”

Dziennikarze włoskiej gazety twierdzą, że jeśli nie dojdzie do nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń, Milik trafi do Marsylii. „Polak chce grać. Jednym z jego celów jest występ na EURO 2021 z reprezentacją. Gdyby dalej nie grał, najprawdopodobniej nie otrzymałby powołania” – czytamy w „La Gazzetta dello Sport”.

Arkadiusz Milik w Marsylii. Trener OM: „to wyróżniający się piłkarz”

O tym, że transfer Milika do Olympique Marsylia jest możliwy, mówił też  trener francuskiego klubu, Andre Villas-Boas. Portugalski szkoleniowiec potwierdził, że chce ściągnąć reprezentanta Polski do klubu.

- Jesteśmy nim zainteresowani. Nie zaczęliśmy jednak zaawansowanych rozmów z klubem. Co innego mówią włoskie gazety, które twierdzą, że negocjujemy z Napoli. Milik to nie jedyna opcja, ale zdecydowanie najtrudniejsza do realizacji. Polak to piłkarz o znaczących umiejętnościach – stwierdził były trener Chelsea na konferencji prasowej.

Andre Villas-Boas dodał też, że przeprowadzenie transferu może być trudne ze względu na kwotę, której żąda Napoli. - Będziemy rozmawiali z prezesem, czy są na niego pieniądze. Nie możemy wydać zbyt wiele, znamy nasze ograniczenia. Nie zamierzam wywierać presji na zarządzie - stwierdził trener Olympique.

RadioZET.pl/PAP/La Gazzetta dell Sport/PAB