Zamknij

Arkadiusz Milik otworzył w Polsce restaurację "FOOD&BALL"

Andreas Nicolaides
27.11.2018 14:06
Arkadiusz Milik
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Milik jest właścicielem restauracji, która została otwarta we wtorek w centrum handlowym niedaleko stadionu katowickiego Rozwoju, gdzie piłkarz reprezentacji Polski i włoskiego Napoli zaczynał karierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Z racji meczu Ligi Mistrzów Arek nie mógł dziś z nami być. Na pewno za każdym razem kiedy będzie w Polsce, zajrzy jednak i do nas. Ten projekt rósł w nas dwa lata, było tysiące pomysłów. Kucharz i szef baru też mieli swoje dwa słowa - powiedział wspólnik piłkarza Grzegorz Kowalczyk.

Restauracja Arkadiusza Milika

W lokalu na kilkunastu telewizorach śledzić będzie można transmisje z wydarzeń sportowych, nie tylko piłkarskich. - Chcemy pokazać inną kulturę kibicowania, przy innym jedzeniu i niekoniecznie przy piwie - dodał Kowalczyk.

Ściągnięty z Belgii szef kuchni postanowił połączyć w Katowicach smaki Azji i Europy, a kibice odwiedzający lokal mogą obejrzeć koszulki znanych zawodników, kolekcję piłek ze wszystkich turniejów MŚ od urodzin Milika i zaopatrzyć się w ubiory reprezentacji Polski, SSC Napoli oraz z linii produktów własnej marki piłkarza.

- Mamy zamiar stworzyć sieć restauracji FOOD&BALL. Katowice były oczywistym wyborem na początek, przecież Arek zaczynał grać właśnie w Rozwoju. Zobaczymy, jak to się rozwinie, zastanawiamy się nad kolejnymi miejscami, myślę, że następna będzie Warszawa - wspomniał Kowalczyk.

Gdzie jest restauracja Milika?

Milik finalny wygląd swojego lokalu zna tylko ze zdjęć i wideo. Ostatni raz wizytował "budowę" trzy tygodnie przed otwarciem, jednak wszystkie decyzje były z nim konsultowane.

W środę Napoli zagra w Lidze Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad i to będzie "sportowa" premiera lokalu reprezentanta Polski.

RadioZET.pl/PAP/AN