Arkadiusz Milik na celowniku hiszpańskiego giganta

Krzysztof Sobczak
08.04.2019 17:20
Arkadiusz Milik na celowniku Atletico Madryt
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Milik rozgrywa najlepszy sezon po transferze z Ajaxu Amsterdam do Napoli, a jego postawa nie umyka uwadze potężnych europejskich klubów. Jak informuje dziennikarz Raffaele Auriemma, reprezentant Polski znalazł się na celowniku Atletico Madryt.

Zagłosuj

Czy Atletico Madryt byłoby dobrym wyborem dla Arkadiusz Milika?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Auriemma był gościem audycji w Radio Merte. Dziennikarz ujawnił, że Atletico Madryt przygląda się sytuacji dwóch napastników Napoli - Lorenzo Insigne oraz Arkadiusza Milika. Ten pierwszy miałby być ewentualnym następcą Antoine'a Griezmanna, drugi Alvaro Moraty bądź Diego Costy. Odejście Francuza jest mało prawdopodobne, bo hiszpański klub nie zamierza się go pozbywać, a jego klauzula odstępnego wynosi 200 mln euro. Bardzo realna jest za to opcja opuszczenia Madrytu jednego z Hiszpanów.

Arkadiusz Milik trafi do Atletico?

- Padła sugestia, że Insigne mógłby przyjść do Atletico, ale tylko w przypadku sprzedaży Griezmanna. Francuz ma wpisaną w kontrakt klauzulę 200 mln euro i jest duża szansa, że jednak zostanie na kolejny sezon. Znacznie bardziej prawdopodobna jest sprzedaż kogoś z dwójki: Diego Costa i Alvaro Morata. Wtedy jako następca do Madrytu miałby trafić Arkadiusz Milik. Jego cechy znacznie bardziej pasują do uzupełnienia Griezmanna niż cechy Insigne. I jeśli faktycznie dojdzie do transferu na linii Napoli - Atletico, raczej będzie to Polak - zdradził Auriemma, który na co dzień związany jest z koncernem Mediaset.

Arkadiusz Milik rozgrywa obecnie najlepszy sezon od przenosi do Włoch. W końcu nie trapią go kontuzje, a to przekłada się na liczby - aktualnie ma na koncie 16 goli i zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A. Wyprzedzają go tylko Krzysztof Piątek, Fabio Quagliarella (obaj po 21), Duvan Zapata (20) i Cristiano Ronaldo (19).

RadioZET.pl/Onet/KS