Arkadiusz Milik może zostać wypożyczony. W styczniu zmieni klub?

Krzysztof Sobczak
16.10.2017 11:12
Arkadiusz Milik
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Prezydent lidera Serie A Napoli Aurelio De Laurentiis przyznał na łamach "La Gazzetty dello Sport", że klub rozważa możliwość wypożyczenia Arkadiusza Milika. Polak miałby trafić w styczniu do Chievo Werona.

Zagłosuj

Czy Milik powinien w styczniu zmienić klub?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wypożyczenie Milika w styczniu jest dla nas jednym z rozwiązań. Spróbujemy przekonać Arka do tej opcji. Uważam, że w Chievo mógłby częściej grać, co przyspieszyłoby proces jego powrotu do pełnej sprawności - powiedział De Laurentis.

Zobacz także

Obecnie Polak jest kontuzjowany i najprawdopodobniej do gry będzie mógł powrócić dopiero w lutym. Po tak długiej przerwie i wybornej postawie Driesa Mertensa, Lorenzo Insigne i Jose Callejona Milik nie mógłby liczyć na regularne występy w Napoli, a to z kolei mogłoby oznacza, że nie zdążyłby odpowiednio przygotować się do mistrzostw świata. Wypożyczenie wydaje się więc rozsądnym pomysłem.

W Chievo Werona, obecnie 9. drużynie Serie A, występuje dwóch Polaków: Mariusz Stępiński oraz Paweł Jaroszyński, który jednak nie zdążył jeszcze zadebiutować w oficjalnym spotkaniu.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS