Fatalne wieści ws. Arkadiusza Milika. Operacja i bardzo długa przerwa

Krzysztof Sobczak
25.09.2017 13:20
Arkadiusz Milik
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Około pół roku będzie pauzował Arkadiusz Milik po kontuzji, jakiej doznał w ligowym spotkaniu z beniaminkiem Serie A SPAL 2013. Polak zerwał więzadła przednie w prawym kolanie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To nie to samo uczucie - powiedział tuż po meczu Milik, odnosząc się do kontuzji z 2016 roku. Jego pierwsze wrażenie było niestety mylne. Snajper Napoli i reprezentacji Polski doznał dokładnie tej samej kontuzji jak w starciu z Danią, tylko nie w lewej, lecz w prawej nodze.

Zobacz także

Jak informuje radio CRC z Neapolu, o godz. 8. rano Milik stawił się w klinice Villa Stuart w Rzymie u doktora Piera Paolo Marianiego i poznał diagnozę. Przed południem przeszedł operację, która trwała godzinę.

Włoskie media spekulują, że 23-latek będzie musiał pauzować przez ok. pół roku. Do gry powinien być zdolny pod koniec lutego. W bardziej optymistycznej wersji przerwa potrwa 4-5 miesięcy.

– Arek jest w bardzo dobrych rękach. Po operacji czeka go długa rehabilitacja, którą rozpocznie już jutro. Będzie pauzował przez pięć miesięcy. Wszyscy trzymamy za niego kciuki i czekamy na powrót na boisko. Liczymy, że zdąży się jeszcze rozegrać przed mistrzostwami świata w Rosji, na które – mamy nadzieję – razem pojedziemy – przekazał lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Kontuzja Arkadiusza Milika to poważny problem dla selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki. Biało-czerwonych czeka finisz eliminacji mundialu, wciąż muszą walczyć o utrzymanie pozycji lidera, a napastnik Napoli po dobrym występie przeciwko Kazachstanowi mógł liczyć na wyjściowy skład. Teraz najprawdopodobniej wrócimy do taktyki z jednym napastnikiem i "podwieszonym" Piotrem Zielińskim, za którego plecami harował będzie Grzegorz Krychowiak.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/Przegląd Sportowy/KS