Zamknij

Arkadiusz Malarz ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery

14.09.2021 16:50
Arkadiusz Malarz
fot. Piotr Matusewicz/East News

Arkadiusz Malarz poinformował kibiców o zakończeniu piłkarskiej kariery. Bramkarz ŁKS-u Łódź za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował specjalny post, w którym pożegnał się z fanami.

Arkadiusz Malarz głównie kojarzony jest z występami w Legii Warszawa. Na boiskach PKO Ekstraklasy zaczął występować od sezonu 2003/04, broniąc barw Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Później zanotował epizody w Amice Wronki i Lechu Poznań, a następnie przeniósł się do Grecji.

Tam pokazał się z bardzo dobrej strony w drużynie Skoda Xanthi. Jego postawa przykuła uwagę Pannathinaikosu Ateny, w którym grał w latach 2007-2009. W kolejnych sezonach reprezentował barwy kilku innych mniejszych greckich klubów, aż w 2013 roku powrócił do Polski, podpisując kontrakt z GKS-em Bełchatów.

Arkadiusz Malarz zakończył karierę

Po dwóch latach związał się z Legią Warszawa, w której spędził cztery lata. Mimo że kibice Wojskowych chcieli, aby ich bramkarz pozostał na Łazienkowskiej, klub nie przedłużył z nim umowy, przez co Malarz został zawodnikiem ŁKS-u Łódź, w którym grał przez ostatnie dwa lata.

- Kocham piłkę nożną, ale większa od tej miłości jest miłość do rodziny. Czas już w tym domu zostać. Przez te lata mojej kariery były upadki i wzloty, ale najważniejsze zawsze było to, ze parłem do przodu, że nigdy się nie poddałem. Z tego cieszę się najbardziej. Dziękuję Mojej Rodzinie, wszystkim moim Trenerom, dziękuję zawodnikom, przyjaciołom z szatni i Wam, Kibice, za to że byliście ze mną nie tylko jak było dobrze, ale też jak było źle, czasem fatalnie. Pozdrawiam Was serdecznie! Trzymajcie się. Czas na nowy etap - napisał na Twitterze.

Arkadiusz Malarz razem z Legią świętował największe sukcesy, trzykrotnie zostając mistrzem Polski. Dwukrotnie sięgał też po Puchar Polski. Po sezonie 2017/18 został wybrany najlepszym bramkarzem Ekstraklasy.

RadioZET.pl