Ekstraklasa: Grad goli w Gdyni, Pogoń już w grupie mistrzowskiej

02.11.2018 20:02

W pierwszym meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia przegrała na własnym boisku z Pogonią Szczecin 2:3. Dzięki zwycięstwu goście wyprzedzili swoich rywali w ligowej tabeli.

Arka - Pogoń fot. PAP

Aktualnie "Portowcy" plasują się na 7. pozycji, a Arka jest 9.

Arka - Pogoń: Grad goli w Gdyni

Kibice w Gdyni obejrzeli znakomite, pełne zwrotów akcji widowisko. Pierwszego gola w 17. minucie zdobył Adam Buksa, ale jeszcze przed przerwą przyjezdni stracili prowadzenie za sprawą Michała Janoty i Luki Zarandii.

Po przerwie podopieczni Kosty Runjaicia odzyskali werwę, a przede wszystkim zapracowali na komplet punktów. Do wyrównania doprowadził Buksa, a wynik ustalił Spaz Delew.

Gdynianie do ostatnich chwil walczyli o jedno "oczko", mieli kilka okazji, ale za każdym razem na przeszkodzie stawał im Łukasz Załuska lub obrońcy Pogoni.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:3

Bramki: Michał Janota (24. karny), Luka Zarandia (35.) -