Ekstraklasa: Piast Gliwice blisko podium, Arka pokonana

22.02.2019 19:44

W pierwszym meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 2:1. Gospodarze za sprawą Michała Janoty zmarnowali rzut karny.

Arka - Piast fot. PAP

Przyjezdni oba gole zdobyli w pierwszej połowie. W 28. minucie centrę z rzutu rożnego wykorzystał Jakub Czerwiński, a tuż przed przerwą składną akcję całego zespołu wykończył Joel Valencia.

W drugiej połowie gdynianie robili wszystko, by wywalczyć przynajmniej jeden punkt. Sygnał do ataku mógł dać Michał Janota, ale pomocnik Arki nie zdołał zamienić rzutu karnego na bramkę. W 88. minucie honorowe trafienie zanotował Damian Zbozień.

Ekstraklasa: Sytuacja w tabeli

Dzięki zwycięstwu Piast Gliwice zbliżył się do podium, ale cała wyprzedzająca go trójka spotkania 23. kolejki ma przed sobą. Arka jest 11.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:2

Bramki: Damian Zbozień (88.) - Jakub Czerwiński (28.), Joel Valencia (42.)