UEFA ponownie ukarała Arkę za mecz z FC Midtjylland

Krzysztof Sobczak
25.09.2017 11:32
Arka - Midtjylland
fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

UEFA ponownie ukarała Arkę za mecz 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy z FC Midtjylland. Ta sankcja dotyczy jednak pierwszego spotkania rozegranego 27 lipca w Gdyni – żółto-niebiescy muszą zapłacić 60 tysięcy euro, czyli około 256 tysięcy zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszy raz Arka została ukarana przez UEFA 18 sierpnia, czyli 15 dni po rozegranym w Herning rewanżowym meczu z duńskim zespołem. Gdyński klub musiał zapłacić 13 tysięcy euro (około 55 tys. zł) za zachowanie swoich kibiców, nałożono na niego również obowiązek pokrycia kosztu napraw w sektorze gości – chodziło o połamane krzesełka. Te straty wyniosły około 40 tys. zł.

Zobacz także

W poniedziałek, czyli prawie dwa miesiące po wydarzeniu, Europejska Unia Piłkarska po raz drugi ukarała Arkę. Tym razem za rozegrany 27 lipca na własnym stadionie pierwszy mecz z FC Midtjylland. Ta sankcja jest zdecydowanie bardziej dotkliwa, bo gdynianie mają do uiszczenia 60 tysięcy euro, czyli około 256 tys. zł.

- Zostaliśmy głównie ukarani za użycie środków pirotechnicznych, co spowodowało także opóźnienie rozpoczęcia spotkania oraz za przedmioty, które w trakcie meczu znalazły się na murawie - powiedział prezes Arki Wojciech Pertkiewicz.

Za udział w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy Arka otrzymała od UEFA 235 tys. euro.

W pierwszym meczu zawodnicy z Gdyni pokonali na własnym stadionie duński zespół 3:2, ale w rewanżu ulegli 1:2 i odpadli z rozgrywek.

RadioZET.pl/PAP/KS