El. LE: Szalony mecz Arki! Gdynianie ograli Midtjylland

27.07.2017 21:59

Arka Gdynia pokonała Midtjylland 3:2 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy! Decydującego gola w 92. minucie zdobył Rafał Siemaszko.

Arka - Midtjylland fot. PAP
Zagłosuj

Czy Arka awansuje do 4. rundy el. LE?

Zdobywcy Pucharu Polski postarali się wynagrodzić kibicom 38 lat oczekiwania na europejskie puchary i w starciu z faworyzowanym Midtjylland pokazali się z bardzo dobrej strony. Przy okazji pokusili się o naprawdę niezły thriller.

W pierwszej połowie, w odstępie ośmiu minut, padły aż cztery gole. Strzelanie rozpoczął w 31. minucie Marcus da Silva, który popisał się pięknym technicznym strzałem z ok. 20 m. Gdynianie z prowadzenia cieszyli się raptem 120 sekund (trafił Hassan), a po chwili przegrywali po bramce Dal Hande. Szalone chwile zamknął da Silva, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej części spotkania tempo nie spadło, ale brakowało klarownych okazji. Wreszcie, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, na listę strzelców wpisał się jeden z bohaterów finału Pucharu Polski, Rafał Siemaszko, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i dobrą sytuację przed rewanżem (3 sierpnia).

Wcześniej Lech Poznań bezbramkowo zremisował z Utrechtem i także jest na dobrej drodze do awansu do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy.

Arka Gdynia - FC Mydtjyllad 3:2

Bramki: Marcus Vinicius da Silva (31., 39. - karny), Rafał Siemaszko (90.+2) - Rilwan Hassan (33.), Marc Dal Hende (36.)