Ekstraklasa: Legia wywiera presję na Lechię, zwycięstwo w Gdyni

09.03.2019 22:25

W meczu 25. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1 i zmniejszyła stratę do liderującej Lechii Gdańsk do jednego punktu. Podopieczni Piotra Stokowca swój mecz tej serii gier rozegrają dopiero w poniedziałek, a ich rywalem będzie Wisła Płock.

Arka - Legia fot. PAP
Zagłosuj

Która z drużyn sięgnie po mistrzostwo Polski?

Poziom meczu nie był zbyt wysoki, bo być nie mógł. Murawa na stadionie w Gdyni w niczym nie przypomniała boiska piłkarskiego i nie ułatwiała zadania piłkarzom. Na takim podłożu nawet Messi i Ronaldo mieliby problemy z prowadzeniem czy z przyjęciem piłki.

Legia pokonała Arkę Gdynia

Wszystko, co najistotniejsze, wydarzyło się od 59. do 68. minuty. W odstępie 5 minut Legia zdobyła dwa gole, a ich autorami byli Carlitos i Sandro Kulenović. Wiarę w serca kibiców gospodarzy wlał Maciej Jankowski, ale okazały się one płonne. Trzy punkty pojechały do stolicy