Lechia podniosła się po klęsce. Gdańszczanie górą w derbach Trójmiasta

03.11.2017 21:00

Po ostatniej kompromitującej porażce z Koroną 0:5, lechiści stanęli na wysokości zadania i wygrali w Derbach Trójmiasta 1:0. Bramkę rzutem na taśmę zdobył F. Paixao.

Arka Lechia fot. Adam Warżawa / PAP

Już podczas pierwszych minut piłkarze pokazali, że w Derbach Trójmiasta będą ogromne emocje. Doszło do przepychanki między zawodnikami obu drużyn. W trakcie spotkania jeszcze kilkukrotnie dochodziło do podobnych sytuacji. Chociaż na boisku styl gry pozostawiał wiele do życzenia, to Lechia grała pewniej i zdecydowanie lepiej na tle Arki, która przez dłuższy czas była spychana do defensywy.

W 69. minucie bramkę dla Lechii zdobył Marco Paixao, jednak sędzia miał wątpliwości, co do gola i skorzystał z systemu VAR. Po dłuższej chwili, arbiter nie uznał bramki. To nie podcięło skrzydeł gościom, którzy nie poddawali się do samego końca. W 95. minucie zwycięską bramkę zdobył Flavio Paixao. Gospodarze rzucili się do ataku, ale to był już łabędzi śpiew. Ostatecznie z Derbów Trójmiasta zwycięsko wyszli lechiści.