Ekstraklasa: Efektowna inauguracja Jagiellonii, trzy gole w Gdyni

19.07.2019 19:57
Arka - Jagiellonia

Jagiellonia Białystok od efektownego zwycięstwa z Arką Gdynia 3:0 rozpoczęła sezon 2019/2020 PKO Ekstraklasy. Pierwszego gola w nowych rozgrywkach zdobył młodzieżowiec Bartosz Bida.

W tym sezonie weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują wszystkie zespoły do wystawiania co najmniej jednego młodzieżowca, czyli zawodnika urodzonego w 1998 roku bądź później. Bida przyszedł na świat w 2001 roku.

18-latek potrzebował zaledwie 6. minut, by wpisać się na listę strzelców. Bramkę wypracował Jesus Imaz. Hiszpan nie zadowolił się asystą i kilkanaście minut później sam pokonał Steinborsa.

Ekstraklasa: Jagiellonia pokonała Arkę

Po przerwie Arka próbowała odwrócić losy tej rywalizacji. Bliski szczęścia był inny z młodych graczy, 20-letni Kamil Antonik, ale obił tylko poprzeczkę. Gospodarze nie zamierzali czekać na cios rywali i postanowili ich dobić - w 80. minucie na 3:0 podwyższył kapitan Taras Romańczuk.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:3

Bramki: Bartosz Bida (6.), Jesus Imaz (18.), Taras Romanczuk (80.)