Wielkie święto w Gdyni! Arka zdobyła Puchar Polski!

02.05.2017 18:36

Arka Gdynia drugi raz w historii zagrała w finale Pucharu Polski i po raz drugi sięgnęła po to trofeum! W decydującym spotkaniu podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pokonali na Stadionie Narodowym w Warszawie Lecha Poznań 2:1.

Arka Gdynia fot. PAP

Do wyłonienia triumfatora niezbędna była dogrywka. O zwycięstwie gdynian przesądziły rewelacyjne zmiany Ojrzyńskiego. W 107. minucie dośrodkowanie Marciniaka wykończył Rafał Siemaszko, a 5 minut później podwyższył młodzieżowy reprezentant Gruzji, Luka Zarandia.

"Kolejorz" rzucił się do odrabiania strat, ale stać go było jedynie na zdobycie honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się kapitan Lecha, Łukasz Trałka.

Dogrywka wynagrodziła kibicom niemrawe 90 minut. W regulaminowym czasie gry groźniejsi byli poznaniacy, ale brakowało im precyzji. Najbliżej zdobycia gola byli Marcin Robak, który trafił w słupek, oraz Radosław Majewski, który w ostatnich sekundach zmarnował "setkę".

Dla Arki to drugi sukces w Pucharze Polski. Po raz pierwszy świętowali wywalczenie tego trofeum 38 lat temu. Trener gdynian Leszek Ojrzyński zapowiedział, że medal odda swojemu poprzednikowi Grzegorzowi Nicińskiemu, gdyż to on doprowadził tę ekipę do finału. Lech przegrał w tych rozgrywkach trzeci raz z rzędu (w 2015 i 2016 z Legią - przyp. red.).

Dzięki zwycięstwu Arka Gdynia ma szansę zagrać w eliminacjach Ligi Europy. Stanie się tak, jeśli zdobywca trofeum zakwalifikuje się do fazy pucharowej tych rozrywek poprzez miejsce w rodzimej lidze.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:2

Bramki: Łukasz Trałka (119.) - Rafał Siemaszko (107.), Luka Zarandia (112.)