PP: Arka Gdynia wydała oświadczenie ws. zachowania swoich kibiców

Krzysztof Sobczak
03.05.2018 18:51
Kibice Arki odpalili race w finale PP
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Arka Gdynia wydała oświadczenie w związku ze skandalicznym zachowaniem grupy swoich kibiców w trakcie finału Pucharu Polski z Legią Warszawa. Klub zapowiedział współpracę z policją oraz z PZPN w celu wykrycia i ukarania sprawców. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w drugiej połowie, kiedy fani Arki wystrzelili race w kierunku sektora gości, na murawę oraz w... dach. Uszkodzono m.in. telebimy oraz krzesełka, za co klub będzie musiał teraz zapłacić. W związku z tymi wydarzeniami gdynianie zdecydowali się opublikować w sieci oświadczenie.

Zobacz także

Oświadczenie Arki Gdynia po finale PP

W komunikacie czytamy m.in., że finał Pucharu Polski jest świętem zarówno dla piłkarzy, włodarzy oraz kibiców i tak też powinien być traktowany. Gdynianie podkreślili, że znaczna część fanów zachowywała się godnie, ale znalazła się grupka, która rzuca cień na całą kibicowską brać.

"Arka mogła liczyć po raz drugi z rzędu na wsparcie swoich fanów, którzy ponownie licznie stawili się w sektorach żółto-niebieskich.  Z Gdyni przyjechały m.in. rodziny z dziećmi. Tego typu meczom towarzyszy zawsze wyjątkowa otoczka, a także oprawa kibicowska" - czytamy.

"Nie akceptujemy jednak zachowań, które doprowadziły do przerwania meczu. W sposób szczególny potępiamy użycie środków pirotechnicznych, których użycie zagrażało zdrowiu osobom będącym na stadionie. Strzelanie w kierunku kibiców to już nie jest oprawa meczu, to bandytyzm" - napisano.

"Zachowanie wąskiej grupy zniweczyło trud, jaki włożyło wiele osób w przygotowanie adekwatnej oprawy meczowej i ugodziło w wizerunek klubu i kibiców naszej Arki" - dodano i podkreślono, że klub będzie musiał teraz pokryć straty.

Kar może spodziewać się również Legia, które fani także używali środków pirotechnicznych.

Arka Gdynia przegrała w finale Pucharu Polski z Legią Warszawa 1:2.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/arka.gdynia.pl/KS