Ekstraklasa: Arcyważne zwycięstwo Arki Gdynia

10.05.2019 20:01

Arka Gdynia pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:0 w meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy i zdobyła arcyważne punkty w kontekście walki o utrzymanie. Aktualnie ma cztery "oczka" przewagi nad 15. Śląskiem Wrocław.

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec fot. PAP

Beniaminek już przed tygodniem stracił szanse na zachowanie ligowego bytu, ale w piątkowym starciu postawił gdynianom trudne warunki. Miał przy tym trochę szczęścia i znakomitego Dawida Kudłę w bramce. Paradoksalnie to właśnie błąd golkipera w praktyce przesądził o porażce Zagłębia.

Arkowcy od pierwszych minut ostrzeliwali bramkę gości. W pierwszej połowie najbliżej gola był Luka Zarandia, który trafił w słupek. Po zmianie stron emocje jeszcze wzrosły, bo gdynianie musieli walczyć o pełną pulę.

Arka pokonała Zagłębie Sosnowiec

Już w 26. sekundzie drugiej części Nalepa zabrał piłkę Polczakowi, a ten ratując swój zespół przed utratą bramki sfaulował wychodzącego na czystą pozycję pomocnika Arki. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę, a gospodarzom - po wideoweryfikacji - przyznał rzut karny. Do piłki podszedł Zbozień i trafił w słupek.

Ten sam zawodnik niedługo później przymierzył w poprzeczkę. Dopiero w 85. minucie błąd Dawida Kudły na gola zamienił Maciej Jankowski i potwierdził dominację swojego zespołu. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Zarandia.

Po 35 kolejkach Arka Gdynia ma 39 punktów i zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie Sosnowiec jest ostatnie bez szans na utrzymanie.

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:0

Bramki: Maciej Jankowski (85.), Luka Zarandia (90.+8)