Zamknij

Argentyńczycy przepraszają Lewandowskiego. Wrócili do skandalu sprzed lat

30.11.2021 16:36
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Lionel Messi triumfował w plebiscycie Złotej Piłki w 2021 roku, pokonując Roberta Lewandowskiego. Po zwycięstwie piłkarza PSG głos zabrały argentyńskie media, które...przeprosiły Polaka. Jednocześnie dziennikarze wrócili do skandalu w 2011 roku.

Złota Piłka 2021 padła łupem Lionela Messiego. Zawodnik PSG pokonał Roberta Lewandowskiego, co wywołało kontrowersje wśród ekspertów i kibiców. Niemiecka media nazwały werdykt skandalem, a o krok dalej poszli argentyńscy dziennikarze.

Wydawało się, że rodzime media będą przychylne dla Messiego i pogratulują mu zdobycia siódmej Złotej Piłki w karierze. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Magazyn "La Nacion" przeprosił Lewandowskiego, podkreślając, że 34-latek znów otrzymał nagrodę, na którą nie zasłużył.

Argentyńczycy przepraszają Lewandowskiego po gali Złotej Piłki

Dziennikarze z Ameryki Południowej wrócili do styczniowej gali Złotej Piłki z 2011 roku, kiedy nagroda powędrowała do Leo Messiego. Wtedy wszyscy byli przekonani, że plebiscyt wygra Andres Iniesta, który wówczas grał z piłkarzem w FC Barcelonie, ale poza klubowymi osiągnięciami, wraz z reprezentacją Hiszpanii wywalczył mistrzostwo świata w RPA 2010.

Ostatecznie triumfował Argentyńczyk, a redaktor France Football mógł tylko przepraszać hiszpańskiego piłkarza. Dziennikarze pisali, że Iniesta powinien zwyciężyć, podobnie jak teraz Robert Lewandowski.

- Niczego się nie nauczyli. Messi jest najlepszym piłkarzem wszechczasów, ale czy był najlepszy w 2021 roku? Nie, w ogólnym, światowym ujęciu znajdą się piłkarze lepiej pasujący do tego pojęcia. Oczywiście, że chodzi o Lewandowskiego - czytamy w "La Nacion".

RadioZET.pl