Zamknij

Argentyna zaproszona do gry w Lidze Narodów? UEFA dementuje

Krzysztof Sobczak
08.07.2019 17:51
Argentyna nie zagra w Lidze Narodów UEFA
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Argentyny została zaproszono do gry w Lidze Narodów - głosiła informacja miejscowego oddziału Fox Sports. Tę sensacyjną wiadomość natychmiast podchwyciły inne media, aż w końcu obiegła cały świat. Dotarła również do UEFA, która wydała oficjalny komunikat w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Nie ma prawdy w sugestii, jakoby Argentyna została zaproszona do udziału w rozgrywkach UEFA albo miała zostać członkiem UEFA. Europejska Unia Piłkarska nigdy nie wchodziła w dyskusję na ten temat i nigdy tego nie zrobi" - napisano w oświadczeniu. Skąd więc takie pogłoski?

Dziennikarze Fox Sports w Argentynie twierdzą, że po zakończonym w niedzielę Copa America 2019 tamtejsza reprezentacja nie zamierza więcej uczestniczyć w rozgrywkach CONMEBOL, a federacja rozpoczęła poszukiwania alternatywnych rozwiązań. "Albicelestes" czują się oszukani, o czym bardzo głośno, nie w swoim stylu, mówił kapitan tej drużyny Lionel Messi.

Copa America 2019: Pretensje Messiego

Gwiazdor Barcelony już po spotkaniu półfinałowym z Brazylią zarzucił sędziom sprzyjanie gospodarzom mistrzostw Ameryki Południowej. Wskazał na co najmniej dwa nieodgwizdane rzuty karne. Jeszcze głośniej o jego słowach zrobiło się po wygranym przez Argentynę meczu o 3. miejsce z Chile.

- Nie poszedłem na ceremonię z kilku powodów. Ponieważ nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia, tego braku szacunku. Jesteśmy zmęczeni korupcją, sędziami i tym wszystkim, co psuje widowisko - grzmiał Leo, który w tym meczu obejrzał czerwoną kartkę.

CONMEBOL w oficjalnym komunikacie odniosło się do tych zarzutów. W mediach mówi się, że Messi może zostać zawieszony nawet na dwa lata, a wtedy nie mógłby wystąpić w meczach eliminacji MŚ 2022 oraz w Copa America 2020.

RadioZET.pl/Fox Sports/AS/UEFA/Sportowe Fakty/PAP/KS