Copa America: Argentyna zmierzy się w półfinale z Brazylią

29.06.2019 00:23

Copa America: Reprezentacja Argentyny pokonała w ćwierćfinale mistrzostw Ameryki Południowej kadrę Wenezueli, a w półfinale tych rozgrywek zagra z Brazylią. Wynik meczu 1/4 finałów zakończył się rezultatem 2:0 dla "Albicelestes". Bramki strzelali kolejno Lautaro Martinez oraz Giovani Lo Celso.

Argentyna - Wenezuela fot. PAP

Reprezentacja Argentyny pokonała w piątek kadrę Wenezueli 2:0 i została drugą drużyną, która zameldowała się w półfinałach Copa America. Pierwszą z nich była Brazylia, która wygrała z grającym w "dziesiątkę" Paragwajem dopiero po serii rzutów karnych.

Wenezuela - Argentyna: Przebieg drugiego ćwierćfinału Copa America

Mecz Wenezuela - Argentyna od początku odbywał się pod dyktando "Albicelestes". Podopieczni Lionela Scaloniego wyszli na prowadzenie już w 10. minucie meczu po tym jak na strzał z dystansu zdecydował się Sergio Aguero. W trakcie uderzenia piłkę piętą przeciął Lautaro Martinez i to ostatecznie 21-letni napastnik Interu Mediolan wpisał się na listę strzelców "biało-niebieskich". Do końca pierwszej połowy dalej zdecydowanie przeważali Argentyńczycy.

Wenezuelczycy nie mieli zbyt wielu okazji do stanięcia oko w oko z Franco Armanim, ale taką i najlepszą otrzymał w 71. minucie 21-letni Ronald Hernandez z norweskiego Stabaeku. Prawy obrońca popularnych "La Vinotinto" znalazł się w polu karnym Argentyńczyków po fenomenalnym podaniu od Tomasa Rincona, jednak jego strzał z pierwszej piłki w dłuższy róg fenomenalnie wybronił Armani.

Trzy minuty później bramkę ponownie zdobyli "Albicelestes". Z dystansu znów swoich sił spróbował Aguero, a po fatalnej obronie strzału lecącego wprost środek bramki przez Wuilkera Farineza piłkę do siatki dobił Giovani Lo Celso. Do końca meczu swoje szanse miały jeszcze kadry obu drużyn, jednak po ostatnim gwizdku sędziego Wilmara Roldana było już wiadomo, że to zespół pod wodzą Scaloniego zobaczymy w pierwszym półfinale Copa America, w którym zmierzą się z reprezentacją Brazylii.

Copa America: Kiedy i o której godzinie kolejne mecze mistrzostw Ameryki Południowej?

Kolejne mecze ćwierćfinałowe mistrzostw Ameryki Południowej czekają na nas w sobotę: Kolumbia - Chile o godzinie 1:00 oraz Urugwaj - Peru o godzinie 21:00. Półfinał Brazylia - Argentyna odbędzie się w środę 3 lipca o godzinie 2:30.