Argentyna dalej w formie. Dwa piękne gole Lionela Messiego w dwie minuty

Paweł Żurek
28.09.2022 09:14

Argentyna i Meksyk, grupowi rywale Polaków w mistrzostwach świata w Katarze, rozegrali w nocy z wtorku na środę w Stanach Zjednoczonych towarzyskie mecze. Argentyńczycy pokonali Jamajkę 3:0 po dwóch pięknych golach Lionela Messiego, a Meksykanie przegrali z Kolumbią 2:3.

Argentyna dalej w formie. Dwa gole Lionela Messiego w dwie minuty [WIDEO]

Argentyna nie poniosła porażki w 35 kolejnych spotkaniach. Brakuje jej tylko dwóch do wyrównania rekordu reprezentacji Włoch, niepokonanej od września 2018 do października 2021 roku. W Harrison w stanie New Jersey setne zwycięstwo w barwach "Albicelestes" odniósł Lionel Messi. Lekko przeziębiony, mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a zastąpił go Julio Alvarez, który w 13. minucie zdobył pierwszą bramkę. Messi pojawił się na boisku w 55. minucie.

Argentyńczyk uczcił jubileusz dwoma pięknymi golami -  w 86. minucie ruszył do przodu i oddał strzał w dolny róg obok bramkarza Jamajki Andre Blake'a. Drugi gol padł po tym, jak Messi podkręcił piłkę pod jamajskim murem w dolny róg z rzutu wolnego.

Gol na 1:0:

Gol na 2:0:

Messi dwa razy trafił do siatki także w poprzednim meczu towarzyskim, w którym rywalem Argentyny był Honduras.

Przegrana Meksyku. Wygrywali 2:0, stracili 3 gole

W Santa Clara (Kalifornia) Meksykanie ulegli Kolumbii 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Alexisa Vegi (6-karny) i Gerardo Arteagi (29). W drugiej połowie dwukrotnie trafił do siatki Luis Sinisterra (49, 52), a wynik ustalił Wilmar Barrios (68).

We wtorek towarzysko grał również inny przeciwnik biało-czerwonych - Arabia Saudyjska, remisując w hiszpańskiej Murcji z USA 0:0.

Meksykanie będą pierwszymi przeciwnikami Polaków w mistrzostwach świata w Katarze. Mecz tych drużyn zaplanowano na 22 listopada.