Copa America: Gol Messiego nie wystarczył. Tylko remis Argentyńczyków

Marek Garus
20.06.2019 14:11
Messi

Argentyna - Paragwaj w rozgrywkach Copa America: Gol Lionela Messiego z rzutu karnego nie wystarczył Argentynie, by pokonać Paragwajczyków. "Albicelestes" znowu w odwrocie po zaledwie jednym punkcie zgromadzonym w dwóch meczach fazy grupowej mistrzostw Ameryki Południowej.

Argentyna - Paragwaj w rozgrywkach Copa America: Chociaż Messi dwoił się i troił w meczu Argentyńczyków z Paragwajem, "Albicelestes" nie udało się ostatecznie wywieźć z brazylijskiego Estádio Governador Magalhães Pinto trzech punktów. Analizując sytuacje i okazje tego spotkania, śmiało możemy nawet stwierdzić, że bliżej uzyskania kompletu oczek była drużyna podopiecznych Eduardo Berizzo.

Argentyna - Paragwaj: Przebieg meczu drugiej kolejki Copa America

Mimo że pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, to popularni Los Guaraníes schodzili z niej z podniesionymi głowami. W 37. minucie spotkania świetną wrzutką z linii końcowej boiska w drugie tempo popisał się Miguel Almiron. Pomocnik Newcastle United wyłożył piłkę jak na tacy Richardowi Sanchezowi, a 23-letni napastnik Paragwaju uderzył w futbolówkę przy pierwszym kontakcie prostym podbiciem i idealnie zmieścił ją przy lewym słupku bramki Franco Armaniego.

Golkiper reprezentacji Argentyny był bez szans przy golu Sancheza, więc nie było co psioczyć na bramkarza, a jedynie na nie przypilnowanie atakującego przez obrońców, jednakże Armani znalazł się za to na językach po innej sytuacji, a mianowicie faulu na środku boiska na Derlisie Gonzalezie. Argentyńczyk wybiegł za piłką daleko przed pole karne, by zażegnać niebezpieczeństwo ze strony Paragwajczyków, lecz zamiast trafić w futbolówkę z całym impetem kopnął... udo rywala. Gonzalez ucierpiał na tym pojedynku znacznie bardziej, aniżeli Armani, bowiem golkiper "Albicelestes" otrzymał za ten faul jedynie żółtą kartkę.

W drugiej części spotkania podopieczni Lionela Scaloniego zaczęli z wysokiego "C", już w 52. minucie oddając bardzo groźny strzał na bramkę Roberto Fernandeza. Strzał Lautaro Martineza wylądował niestety dla Argentyńczyków jedynie na poprzeczce, a z dobitką Lionela Messiego świetnie poradził sobie paragwajski bramkarz.

Copa America 2019: Gol Messiego w meczu Argentyna - Paragwaj

Zaledwie trzy minuty później piłki ręką we własnym polu karnym dotknął Ivan Piris. Po analizie powtórek VAR sędzia spotkania, Wilton Sampaio zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla ekipy "biało-błękitnych", którego na bramkę zamienił nie kto inny jak Leo Messi.

W 62. minucie "jedenastka" została podyktowana w drugą stronę. Bardzo głupiego faulu na Gonzalezie dopuścił się Nicolas Otamendi, na którego szczęście Armani zdołał wybronić strzał samego poszkodowanego.

Do końca meczu obie drużyny próbowały jeszcze swoich sił, by zmienić rezultat spotkania, jednak żadnej z nich nie udało się już stworzyć stuprocentowej okazji. W 98. minucie meczu sędzia zakończył pojedynek, który uplasował reprezentację Argentyny na czwartym, ostatnim miejscu w tabeli Grupy B, natomiast kadrę Paragwaju na drugim.

Copa America: Kiedy kolejne mecze mistrzostw Ameryki Południowej?

Trzecie, ostatnia kolejka fazy grupowej Copa America zostanie rozegrana w dniach 22-25 czerwca. Zarówno Argentyna jak i Paragwaj rozegrają swoje spotkania 23 czerwca o godzinie 21:00. "Albicelestes" zmierzą się  z reprezentacją Kataru, natomiast "Las Albirrojas" z kadrą Kolumbii.