Copa America: Brązowy medal dla Argentyny, Messi nie dokończył spotkania

06.07.2019 23:01

Reprezentacja Argentyny zdobyła brązowy medal Copa America 2019. W meczu o 3. miejsce "Albicelestes" pokonali Chile 2:1. Niestety gwiazdorów obu ekip postanowił przyćmić paragwajski sędzia Mario Diaz de Vivar.

Argentyna - Chile fot. AP/Associated Press/East News

Arbiter od początku spotkania rzucał się w oczy. Kilka razy dokonywał niezrozumiałych decyzji, szastał żółtymi kartkami w sytuacjach, kiedy mógł się wstrzymać, a nie wyciągał ich, gdy zawodnicy na to zasługiwali. Podobnie kontrowersyjną decyzją było wręczenie czerwonej kartki Lionelowi Messiemu. Z boiska w tej samej sytuacji, za prowokacje i przepychanki, wyleciał też Gary Medel.

Mecz o 3. miejsce Copa America 2019: Argentyna pokonała Chile

W pierwszej połowie "piłki w piłce" było niewiele, bo długimi fragmentami zawodnicy przesadzali z agresją. Mimo to Argentyna zdołała zadać dwa ciosy. W 12. minucie Messi sprytnie rozegrał rzut wolny, podał do Aguero, a ten po minięciu bramkarza wpakował piłkę do siatki. Dziesięć minut później podobną akcję przeprowadzili Lo Celso i Dybala, który wreszcie otrzymał szansę występu w wyjściowym składzie i spłacił kredyt zaufania.

W 37. minucie kapitanowie obu drużyn otrzymali czerwone kartki i na boisku zrobiło się luźniej. Chilijczycy po przerwie zdobyli kontaktowego gola. W 59. minucie sędzie po obejrzeniu powtórki podyktował rzut karny za faul Lo Celso na Aranguizie. Jedenastkę wykorzystał Arturo Vidal, ale - jak się później okazało - na więcej nie było już stać ustępującego mistrza Ameryki Południowej.

Dla Argentyny to piąty, a pierwszy od 30 lat, brązowy medal Copa America. W niedzielnym finale Brazylia zagra z Peru.

Argentyna - Chile 2:1

Bramki: Sergio Aguero (12.), Paulo Dybala (22.) - Arturo Vidal (59. - karny)