Zamknij

Argentyna - Chile: Messi nie odebrał medalu i oskarżył federację o korupcję

Krzysztof Sobczak
07.07.2019 10:17
Lionel Messi
fot. Lo Pinheiro//Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Lionel Messi nie mógł się pogodzić z brakiem awansu reprezentacji Argentyny do finału Copa America 2019. W meczu o 3. miejsce otrzymał kontrowersyjną czerwoną kartkę, co przelało czarę goryczy. Gwiazdor Barcelony nie odebrał brązowego medalu, a potem oskarżył Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (CONMEBOL) o korupcję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po meczu półfinałowym z gospodarzem imprezy Brazylią Messi skrytykował pracę sędziów twierdząc, że "Albicelestes" należały się dwa rzuty karne. Podobnie wielkie pretensje miał do postawy paragwajskiego arbitra Mario Diaza de Vivara w spotkaniu o 3. miejsce z Chile. Argentyna ten pojedynek wygrała, ale od 38. minuty musiała radzić sobie bez swojego kapitana, który otrzymał czerwoną kartkę za spięcie z Garym Medelem. Dla wielu obserwatorów, wyrzucenie z boiska Messiego nie miało żadnego sensu, bo to nie on był agresorem w tej sytuacji.

Copa America 2019: Messi oskarża o korupcję

Na znak protestu piłkarz Barcelony nie wyszedł na ceremonię wręczenia brązowych medali. Swoją decyzję wytłumaczył... oskarżeniami pod adresem CONMEBOL. - Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku. Brazylia mistrzem? Nie mam wątpliwości. Niestety moim zdaniem to wszystko zostało zrobione dla gospodarzy. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol - mówił Leo.

Na te słowa natychmiast zareagowała Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej. "W piłce nożnej czasem wygrywasz, a czasem przegrywasz, a podstawowym filarem gry fair play jest akceptowanie wyników z lojalnością i szacunkiem. To samo dotyczy decyzji sędziów, które są ludzkie i zawsze będą zdarzały się błędy. Niedopuszczalne jest, że w wyniku wypadków typowych dla takich turniejów, w których wszyscy rywalizują na równych warunkach, wszczęto bezpodstawne oskarżenia, które rozmijają się z prawdą i kwestionują integralność Copa America. Oskarżenia te są brakiem szacunku dla rywali, dla wszystkich uczestników i setek pracowników CONMEBOL, instytucji, która od 2016 r. pracuje niestrudzenie, aby zapewnić przejrzystość, profesjonalizację i rozwój futbolu południowoamerykańskiego" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Lionel Messi za swoje słowa może spodziewać się kary. Najpewniej zostanie zawieszony i będzie musiał zapłacić grzywnę.

RadioZET.pl/Onet/KS