Zamknij

Arda Turan skazany na więzienie. Pobił znanego muzyka

11.09.2019 22:12
Arda Turan skazany na więzienie
fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER

Arda Turan został skazany na dwa lata i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Były zawodnik Barcelony pobił popularnego muzyka – Berkaya. Turkowi zarzucono także nielegalne użycie broni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Arda Turan został wypożyczony z Barcelony do Istambułu Basaksehir. O piłkarzu zaczęło robić się głośno po sytuacji, która miała miejsce w październiku zeszłego roku. Wówczas zawodnik pokłócił się z Berkayem Sahinem – popularnym tureckim piosenkarzem. Turan miał podrywać żonę muzyka, wobec czego między mężczyznami miało dojść do bijatyki. Berkay udał się do szpitala, gzie zoperowano mu złamany nos.

Po całej sytuacji do placówki udał się reprezentant Turcji z bronią w ręku. Zawodnik miał prosić muzyka o wybaczenie i podając mu pistolet prosić o zastrzelenie go. Piosenkarz miał wziąć broń do ręki i położyć na podłodze. Kiedy Arda Turan wychodził ze szpitala, oddał strzał z pistoletu, który jak sam tłumaczył „zrobił przypadkiem”.

Teraz po prawie roku czasu zapadł wyrok w tej sprawie. Były gracz Barcelony został oskarżony o umyślne uszkodzenie zdrowia i posiadania nielicencjonowanej broni. Finalnie sąd skazał go na dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Poza tym turecki zespół Istambuł Basaksehir ukarał 32-latka karą finansową w wysokości prawie 400 tys. euro.

Arda Turan przeszedł z Atletico Madryt do Barcelony w 2015 roku. Łącznie w ekipie Dumy Katalonii spędził blisko trzy lata, gdzie wystąpił w 55 meczach, w których strzelił 15 bramek. Na początku 2018 roku został wypożyczony do Istambułu Basaksehir na 2,5 roku z możliwością wykupu.

RadioZET.pl/sport.pl