To najdziwniejsza czerwona kartka w historii futbolu? Jej autorem były gracz Wisły Kraków [WIDEO]

Po ostatniej kolejce ligowej we Francji głośno zrobiło się o byłym piłkarzu Wisły Kraków Marcelo. Ale raczej nie o takim zainteresowaniu marzył Brazylijczyk...

Marcelo fot. Twitter
Zagłosuj

Czy Marcelo zasłużył na czerwoną kartkę?

W niedzielę Lyon mierzył się na wyjeździe z Angers. Wszystko szło zgodnie z planem - po pierwszej połowie faworyzowani goście prowadzili 3:1. Sytuacja odwróciła się w 50. minucie za sprawą absurdalnej czerwonej kartki obejrzanej przez Marcelo.

Brazylijczyk sfaulował przed polem karnym Baptiste Santamarię. Arbiter ukarał go za to zagranie żółta kartką. 30-letni stoper nie mógł pogodzić się z taką decyzją i zażenowany machnął ręką. Pech chciał, że przy okazji wytrącił kartonik z dłoni sędziego. Ten ukarał go bezpośrednią czerwoną kartką za niesportowe zachowanie i naruszenie cielesności arbitra. Na nic zdały się tłumaczenia, że był to jedynie przypadek i niefortunna synchronizacja reakcji obu panów.

Żeby było jeszcze ciekawiej, w 5. minucie właśnie Marcelo otworzył wynik spotkania. Ostatecznie Lyon, po wyrzuceniu z boiska Brazylijczyka, tylko zremisował z Angers 3:3 i spadł na 8. pozycję w ligowej tabeli.