Zamknij

Andre Schuerrle zakończył karierę. Sensacyjna decyzja mistrza świata

17.07.2020 16:12
Andre Schuerrle kończy karierę
fot. isiphotos.com / Polaris/East News

Andre Schuerrle, piłkarski mistrz świata z 2014 roku z reprezentacją Niemiec, ogłosił w piątek zakończenie sportowej kariery. Były zawodnik m.in. Chelsea i Borussii Dortmund ma dopiero 29 lat.

- Decyzja dojrzewała we mnie od dawna. W piłce zawsze musisz odgrywać pewną rolę, aby w niej przetrwać, inaczej stracisz pracę i nie dostaniesz żadnej nowej – stwierdził na łamach „Der Spiegel”.

Schuerrle dołączył do BVB latem 2016 roku za ok. 30 milionów euro z VfL Wolfsburg. W ciągu dwóch pierwszych lat rozegrał w Borussii 51 meczów o stawkę, ale później był wypożyczany - najpierw do Fulham Londyn, potem do Spartaka Moskwa.

Andre Schuerrle kończy karierę

Kontrakt miał obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku, ale zdecydowano się na jego rozwiązanie ze względu na brak perspektyw 29-letniego skrzydłowego w klubie. Dwa dni później Schuerrle ogłosił, że w ogóle kończy z futbolem.

Schuerrle to były reprezentant Niemiec. Grał m.in. w finale mundialu w Brazylii w 2014 roku przeciwko Argentynie. Niemcy zwyciężyli 1:0 po dogrywce dzięki bramce Mario Goetzego - innego piłkarza, który opuścił BVB tego lata. Schuerrle asystował przy tym trafieniu.

Wcześniej Schuerrle występował w takich klubach, jak m.in. Chelsea Londyn i Bayer Leverkusen.

Ostatnio niemiecki zawodnik grał w Spartaku, dla którego zdobył tylko jednego gola. Z powodu kontuzji kostki opuścił mecze na początku tego roku, a potem wybuchła pandemia koronawirusa. Po wznowieniu rozgrywek nie wrócił już do moskiewskiego klubu.

RadioZET.pl/PAP