Zamknij

Aligator wszedł na boisko Toronto FC. "Nie wiedział, że trening jest zamknięty"

27.04.2021 10:26
Aligator wszedł na boisko Toronto FC. "Nie wiedział, że trening jest zamknięty"
fot. Toronto FC Twitter/ twitter.com/Bell

Niezwykły gość pojawił się w poniedziałek na boisku, na którym trenował kanadyjski klub Toronto FC. Ćwiczenia zakłóciła bowiem wizyta aligatora. Wystraszeni piłkarze klubu chcieli przyjąć nowego „zawodnika” i podali mu piłkę, jednak zwierzę nie było zainteresowane grą.

  • Aligator wszedł na boisko w Orlando na Florydzie, gdzie akurat trenował klub Toronto FC
  • Klub z Kanady przygotowuje się tam na mecz z Cruz Azul w ćwierćfinale Pucharu Concacaf
  • „Najwyraźniej nie zrozumiał informacji o tym, że trening jest zamknięty” – żartował kanadyjski klub na Twitterze

Aligator, który wszedł na boisko treningowe, szybko stał się główną atrakcją treningu. Piłkarze skończyli ćwiczenia i zachowując odpowiedni dystans zbliżyli się do zwierzęcia. - Wygląda strasznie. Nigdy nie widziałem aligatora z bliska – nie ukrywał obrońca Toronto, Chris Mavinga.

W czasie gdy jeden z pracowników próbował wyprowadzić zwierzę z ośrodka treningowego, piłkarze z dystansu robili sobie z nim wspólne zdjęcia. Podali mu też piłkę, by w ten sposób przyciągnąć jego uwagę, jednak aligator wyraźnie nie był zainteresowany grą. "Nie zrozumiał, że trening jest zamknięty" - żartował klub na Twitterze.

Aligator na boisku treningowym Toronto FC. Trener klubu: "To był dobry początek treningu"

Wizytę aligatora podczas treningu skomentował trener Toronto Chris Armas. - Co mogę powiedzieć. To był wielki aligator. Moi piłkarze podchodzili do niego, ja szedłem w drugą stronę. Mówiliśmy wiele o byciu nieustraszonym i agresywnym w kolejnym meczu, ale raczej nie myśleliśmy o tym, gdy aligator był na boisku - powiedział Armas.

Szkoleniowiec dodał też, że aligator prawdopodobnie trafił na boisko po tym jak wyszedł z jednego ze zbiorników wodnych, których w okolicy Orlando nie brakuje. - To pewnie przez to, że jesteśmy na Florydzie, niedaleko wody. Dla chłopaków to był świetny początek treningu - podsumował amerykański trener. 

Toronto FC przygotowuje się w Orlando na mecz z meksykańskim klubem Cruz Azul. Drużyny zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale Pucharu Concacaf, czyli Ligi Mistrzów dla drużyn z północnej i centralnej Ameryki oraz Karaibów.

RadioZET.pl/Twitter/Toronto FC