Zamknij

"Śmierć przyszła do niego tak szybko, jak strzelał gole". Nie żyje słynny napastnik

22.04.2021 14:27
Alfredo Graciani
fot. Twitter/BocaJrsOficial/screen

Alfredo Graciani nie żyje. Słynny napastnik Boca Juniors zmarł w środę w wieku zaledwie 56 lat wskutek zatrzymania akcji serca. "Śmierć przyszła do niego tak, jak strzelał bramki: szybko i zaskoczenia" - napisał portal pagina12.com.ar.

  • Alfredo Graciani nie żyje
  • Słynny argentyński napastnik Boca Juniors zmarł w środę w wyniku zatrzymania akcji serca
  • Miał jedynie 56 lat

O śmierci Alfredo Gracianiego jako pierwszy poinformował klub, którego piłkarz jest legendą - Boca Juniors. Następnie tę smutną informację szybko potwierdziły argentyńskie media. Niestety, okoliczności śmierci gwiazdy piłki nożnej lat 80. są wstrząsające.

"Śmierć przyszła do Alfredo Gracianiego tak, jak on strzelał bramki: szybko i z zaskoczenia" - napisał portal pagina12.com.ar.

Alfredo Graciani nie żyje. Słynny piłkarz zmarł na zawał serca

Niespełna dobę temu były napastnik zamieścił post na swoim profilu na Twitterze, w którym poinformował fanów, że ogląda i trzyma kciuki za pierwszy mecz Boca Juniors w tegorocznej edycji Copa Libertadores. Jak się później dowiedziano, chwilę potem poczuł się źle, a następnie doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

Niestety, na ratunek było już za późno. Graciani zmarł w chwili, kiedy jego ukochana drużyna wygrała z boliwijskim The Strongest 1:0. Dla wszystkich taka śmierć Argentyńczyka okazał się wielkim ciosem, ale szczególnie ucierpieli fani klubu z Buenos Aires, którzy uwielbiali jego grę dla klubu.

Alfredo Graciani rozegrał w Boca Juniors ponad 250 meczów, w których strzelił 83 bramki oraz sięgnął po dwa puchary - Recopa Sudamericana i Supercopa Sudamericana. Po odejściu z drużyny "Los Xeneizes" grał jeszcze m.in. w Racing Club, Deportivo Espanol, Argentinos Juniors i Caracas FC.

Alfredo Graciani zmarł w wieku 56 lat.

RadioZET.pl/Boca Juniors, pagina12.com.ar