Alessandro Del Piero w szpitalu. Legenda Juve przeszła zabieg [ZDJĘCIA]

18.05.2020 17:15
Alessandro Del Piero w szpitalu
fot. Alessandro Del Piero/Instagram

Alessandro Del Piero, legendarny kapitan Juventusu, w niedzielę trafił do szpitala w Los Angeles z powodu kamicy nerkowej. Były reprezentant Włoch musiał przejść zabieg.

Del Piero na początku 2019 roku został właścicielem amerykańskiego klubu LA10 FC i właśnie w Stanach Zjednoczonych spędza teraz najwięcej czasu. Tam też zastała go pandemia koronawirusa, której skutkiem jest m.in. zamknięcie granic.

W niedzielę "Alex" trafił do szpitala w Mieście Aniołów, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Na szczęście nie chodziło o zakażenie wirusem SARS-CoV-2, lecz o kamicę nerkową.

Alessandro Del Piero w szpitalu

"Do tej pory nie mogę uwierzyć, jak takie trzymilimetrowe maleństwo może sprawić tyle bólu" - napisał Del Piero na Instagramie.

Alessandro Del Piero - kariera

Alessandro Del Piero jest legendą Juventusu. W barwach "Bianconerich" wystąpił w 706 meczach, w których zdobył 290 goli, co czyni go najlepszym strzelcem w historii klubu. Drugi w tym zestawieniu jest Giampiero Boniperti ze 179 golami (459 spotkań). Przed kilkoma dniami, 13 maja, "Stara Dama" obchodziła 8. rocznicę ostatniego występu Del Piero (przeciwko Atalancie Bergamo).

Włoch kontynuował karierę w Australii i w Indiach, a zakończył ją w 2015 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W reprezentacji Włoch zagrał 120 razy i strzelił 43 gole. W półfinale MŚ 2006 przypieczętował awans Italii do finału, a następnie wraz z kolegami sięgnął po złoty medal ogrywając w finale Francję.

RadioZET.pl