Zamknij

Wyszedł z więzienia i... został piłkarzem Zenitu Sankt Petersburg

19.09.2019 11:24
Aleksandr Kokorin
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News

Aleksandr Kokorin dopiero co opuścił kolonię karną, a już znalazł nowego pracodawcę. Wielokrotny reprezentant Rosji podpisał kontrakt z grającym w Lidze Mistrzów Zenitem Sankt Petersburg.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kokorin w maju został skazany przez sąd na 18-miesięczny pobyt w kolonii karnej. 17 września został warunkowo zwolniony - za dobre sprawowanie. Kilkanaście godzin później porozumiał się z Zenitem, dla którego grał przed trafieniem do aresztu.

W areszcie Kokorin przebywał od października 2018 roku. Trafił do niego wraz z innym reprezentantem Rosji, Pavlem Mamaevem, pod zarzutem pobicia pracownika Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji. Podejrzenia potwierdził zapis z monitoringu. W maju sąd skazał piłkarzy na kolejno 18-miesięczny i 17 miesięczny pobyt w kolonii karnej.

Aleksandr Kokorin wraca do Zenitu Sankt Petersburg

Aleksandr Kokorin zaliczył 48 występów w reprezentacji Rosji. Zdobył 12 bramek.

Teraz będzie odbudowywać karierę w Zenicie Sankt Petersburg. Niestety nie będzie mógł grać w Lidze Mistrzów, ponieważ minął termin rejestracji zawodników. Będzie mógł zostać zgłoszony zimą, o ile oczywiście Zenit awansuje do fazy pucharowej.

RadioZET.pl/AN