Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dwóch rosyjskich piłkarzy pobiło urzędnika państwowego. Trafią do kolonii karnej [ZDJĘCIA]

08.05.2019 16:21
sport

Rosyjscy piłkarze Aleksander Kokorin i Paweł Mamajew zostali przez sąd w Moskwie skazani za udział w bójce i wandalizm. Do chuligańskiego zajścia, w którym obaj brali udział, doszło w Moskwie 8 października 2018 roku.

Aleksander Kokorin fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kokorin otrzymał wyrok 18 miesięcy pobytu w kolonii karnej, Mamajew - 17. Pozostali uczestnicy zajścia Kirył Kokorin i Aleksander Protasowicz spędzą w kolonii karnej także - odpowiednio - 18 i 17 miesięcy.

- Do uprawomocnienia się wyroku, wszyscy skazani pozostaną w areszcie - potwierdziła sędzia Jelena Abramowa, która przewodniczyła składowi orzekającemu i odczytała uzasadnienie.

Bójka z udziałem Kokorina i Mamajewa

Do bójki z udziałem Kokorina i Mamajewa doszło 8 października w jednej z moskiewskich kawiarni. Gdy jeden z klientów zwrócił im uwagę na głośne zachowanie, zaczęli go obrażać i bić. Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie.

Poszkodowanym okazał się urzędnik Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji Denis Pak, a ucierpiał także drugi pracownik resortu. Obaj musieli zwrócić się po pomoc medyczną do szpitala. Zgłosili się też na policję. Pak poinformował, że został uderzony krzesłem w głowę. Prawnik urzędnika przekazał także, że jego klient został znieważony na tle narodowościowym.

Mamajew grał ostatnio w klubie piłkarskim FK Krasnodar, Kokorin - w Zenicie Sankt Petersburg. Oba kluby potępiły zachowanie swoich piłkarzy, przy czym Krasnodar zapowiedział rozwiązanie kontraktu z Mamajewem.

Przed bójką w kawiarni piłkarze mieli pobić także kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Zaś źródła w Rosyjskich Kolejach poinformowały, że sportowcy zachowywali się agresywnie w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Sankt Petersburgu.

Kokorin i Mamajew w reprezentacji Rosji

27-letni Kokorin wystąpił dotychczas w 48 meczach reprezentacji Rosji, w których strzelił 12 goli. W połowie marca doznał ciężkiej kontuzji kolana, przez co nie mógł zagrać w mistrzostwach świata w swoim kraju. Starszy o trzy lata Mamajew zaliczył 15 występów w kadrze narodowej w okresie od 2010 do 2016 roku.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń
Tagi