Zamknij

Aleksander Ceferin ostro o Florentino Perezie: "Jest prezydentem niczego"

24.04.2021 14:16
Aleksander Ceferin
fot. RICHARD JUILLIART/AFP/East News

Aleksander Ceferin udzielił w piątek w słoweńskiej telewizji Pop TV wywiadu, w którym w ostrych słowach wypowiedział się na temat prezydenta Superligi i Realu Madryt - Florentino Pereza. - Perez jest szefem Superligi, która nigdy nie istniała. To prezydent niczego - powiedział szef UEFA.

Superliga od samego początku jej stworzenia wzbudziła wiele kontrowersji. Ostatecznie powołanie do życia rozgrywek nie tylko nie powiodło się, ale zakończyło kompromitacją i wycofaniem się zdecydowanej większości klubów. Chociaż w skład Superligi wchodzą na ten moment jedynie Real Madryt i FC Barcelona, szef rozgrywek, Florentino Perez, zapowiedział już, że Superliga będzie chciała kontynuować swoją działalność.

Po tych słowach prezydent Realu Madryt musiał zmierzyć się z wielką krytyką, m.in. od samego szefa UEFA - Aleksandra Ceferina.

Aleksander Ceferin ostro o Florentino Perezie: "Jest prezydentem niczego"

- Perez jest szefem Superligi, która nigdy nie istniała. To prezydent niczego - powiedział Słoweniec w rozmowie z rodzimą stacją Pop TV. Dodał, że od początku wiedział, że nie będzie "wygodnym" prezydentem UEFA dla Pereza. 

- Od dłuższego czasu było dla mnie jasne, że Perez nie chce takiego prezydenta UEFA, jak ja. To jednak jeszcze większa zachęta dla mnie do pozostania na tym stanowisku - przyznał.

Ceferin wyznał dodatkowo, że od początku wiedział, iż próba stworzenia rozgrywek tylko dla najbogatszych nie zakończy się powodzeniem.

- Po reakcjach premierów z Wielkiej Brytanii i Węgier, prezydenta Francji, a także Komisji Europejskiej, wiedziałem, że to szybko się skończy - zakończył.

RadioZET.pl/Pop TV