Powstaje Aleja Gwiazd Piłki Nożnej. Inauguracja tuż przed mundialem

Krzysztof Sobczak
08.05.2018 13:12
Pomnik Kazimierza Górskiego
fot. Wojciech Olszanka/EastNews

Polski futbol doczeka się wreszcie swojej Alei Gwiazd. Uroczystość inaugurująca to wydarzenie odbędzie się jeszcze przed wylotem reprezentacji Polski na MŚ 2018 do Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Aleja Gwiazd Polskiej Piłki" powstanie na promenadzie okalającej PGE Narodowy. Projekt organizowany jest wspólnie przez PZPN, Fundację Aleja Gwiazd oraz spółkę PL 2012+.

Zobacz także

Aleja Gwiazd Polskiej Piłki na PGE Narodowym

Pierwsze tablice z brązu z odciskami stóp wybitnych polskich piłkarzy zostaną odsłonięte 12 czerwca przed meczem Polska - Litwa. Jako pierwsi uhonorowani zostaną Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda i Jan Tomaszewski oraz pośmiertnie Gerard Cieślik, Kazimierz Deyna i Włodzimierz Smolarek.

- Na tym stadionie zadebiutowałem i stałem się później najpopularniejszym człowiekiem w kraju. (...) Liczę, że po mistrzostwach świata w Rosji będzie tu tych tablic więcej, bo naprawdę wierzę, że zdobędziemy tam medal - powiedział Jan Tomaszewski na konferencji prasowej zwiastującej to wydarzenie.

Aleja Gwiazd Polskiej Piłki u stóp Kazimierza Górskiego

"Na Aleję Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym przeznaczono długość jednego kilometra. Będzie ona znajdować się na głównej promenadzie okalającej arenę, tuż przy pomniku Kazimierza Górskiego" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

TO TAKŻE MOŻE SIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PGE Narodowy/KS