Al-Chalifa prezydentem Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej do 2023 roku

Andreas Nicolaides
06.04.2019 10:00
piłka nożna
fot. PAP/EPA

Szejk Salman bin Ibrahim al-Chalifa będzie nadal kierował Azjatycką Federacją Piłki Nożnej, do 2023 roku - postanowił obradujący w Kuala Lumpur kongres tej organizacji. Pochodzący z Bahrajnu działacz nie miał rywala.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Salman bin Ibrahim al-Chalifa, który stoi na czele federacji od 2013 roku, nie był obecny na kongresie, a powodem była śmierć matki.

- Fakt, że nie miał on rywala najlepiej świadczy o jedności tej regionalnej organizacji - powiedział szef FIFA Gianni Infantino, który 26 lutego 2016 roku wygrał z nim rywalizację w wyborach na szefa światowej centrali.

Infantino bronił na kongresie idei powiększenia grona finalistów mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku, co spowoduje, że mecze miałyby odbyć się także w państwach sąsiadujących z Katarem.

Sprawę przedyskutuje Komitet Wykonawczy oraz kongres FIFA na początku czerwca w Paryżu.

Salman bin Ibrahim al-Chalifa od wielu lat pozostaje w strukturach piłkarskich. Przez długi czas związany był ze związkiem piłki nożnej w Bahrajnie, jako jego prezes. Następnie pracował w Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej w komisji dyscyplinarnej oraz na takim samym stanowisku w światowej federacji.

RadioZET.pl/PAP/AN