Szalony mecz w Amsterdamie, Tottenham w finale Ligi Mistrzów!

08.05.2019 22:59
Ajax - Tottenham

Ajax Amsterdam przegrał z Tottenhamem 2:3 w drugim meczu rewanżowym półfinału Ligi Mistrzów. Ostatecznie to drużyna Kogutów awansowała do wielkiego finału Champions League. Gola na wagę awansu w ostatnich sekundach strzelił Lucas Moura.

Ajax perfekcyjnie rozpoczął mecz. Już w 5. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, De Ligt główką skierował piłkę do bramki.  Po chwili bliski wyrównania był Son, ale po jego strzale, futbolówka odbiła się od słupka. Mimo to goście nie odpuszczali i próbowali doprowadzić do remisu. Jednak przed przerwą to Ajax cieszył się z drugiego gola. W 35. minucie Van de Beck dograł do Tadicia, który podał do Ziyecha, a ten strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał Llorisa.

Ajax - Tottenham: Zabójcza druga połowa Kogutów

Po zmianie stron drużyna Kogutów rzuciła się do ataku. Po ośmiu minutach pierwszy groźny sygnał wysłał Delle Alli, ale kapitalną interwencją popisał się Onana. Po dwóch minutach podopieczni Pochettino zdobyli bramkę kontaktową. Rose posłał podanie do Allego, który zagrał do Lucasa Moury. Brazylijczyk uderzając w prawy róg wpakował futbolówkę do siatki.

W 59. minucie było już 2:2. Po niesamowitej akcji Tottenhamu, w polu karnym Ajaxu zrobiło się ogromne zamieszanie. Onana po fantastycznych obronach, wypuścił piłkę, która trafiła pod nogi Moury, który po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy.

Ajax - Tottenham: Gol na wagę awansu

Od tego momentu gra Tottenhamu jeszcze bardziej się nakręciła, a gracze z Amsterdamu zmuszeni byli do bronienia się przed polem karnym. W doliczonym czasie gry w ostatnich sekundach po raz kolejny z gola cieszył się Moura. Brazylijczyk dostał podanie od Allego i posłał futbolówkę do siatki, zaliczając hat-tricka. Moura wprowadził angielski zespół do finału Ligi Mistrzów.

Ajax Amsterdam - Tottenham Hotspur 2:3 (2:0).

Bramki: dla Ajaxu - Matthijs de Ligt (5), Hakim Ziyech (35); dla Tottenhamu - Lucas Moura trzy (55, 59, 90+6).