Liga Mistrzów: Marciniak bohaterem. To było trudno dostrzec nawet w powtórkach

Andreas Nicolaides
14.02.2019 09:46
Ajax - Real
fot. Twitter/UEFA Champions League

Szymon Marciniak w 38. minucie meczu Ajax - Real Madryt wyłapał w systemie VAR pozycję spaloną przy bramce Holendrów. Polski arbiter jest chwalony za spostrzegawczość, bowiem "spalony" wcale nie był tak oczywisty i trudno było go dostrzec nawet w telewizyjnych powtórkach.

Ajax trafił do siatki Realu po rzucie rożnym. Błąd popełnił Thiault Courtois, który wypuścił piłkę z rąk. Ta trafiła na głową Nicolasa Tagliafico, który skierował ją do siatki. Strzelec bramki nie był na spalonym i sędzia główny Damir Skomina uznał gola. Po chwili dostał jednak sygnał od sędziów VAR z Marciniakiem na czele. Okazało się, że przy strzale Tagliafico na spalonym był Dusan Tadic, który blokował bramkarza Realu i przeszkadzał mu w grze.

Powtórki nie pozostawiły wątpliwości - Marciniak i jego ekipa podjęli słuszną decyzję. W trakcie meczu UEFA opublikowała tez specjalny komunikat, w którym wyjaśniła sporną sytuację.

Ajax - Real: nieuznany gol Tagliafico

Mecz Ajax - Real zakończył się zwycięstwem Królewskich 2:1. Bramki strzelali: Karim Benzema, Marco Asensio (dla Realu) i Hakim Ziyech (dla Ajaksu).

RadioZET.pl/AN