El. LM: Pewna wygrana Ajaxu, cenne trafienie Kędziory [WIDEO]

22.08.2018 22:55
Ajax - Dynamo Kijów

Ajax Amsterdam pokonał w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów 3:1, a jedynego gola dla gości zdobył reprezentant Polski Tomasz Kędziora. Dobre wyniki na wyjazdach osiągnęły AEK Ateny i Dinamo Zagrzeb.

Chorwaci zremisowali z węgierską rewelacją tych rozgrywek Vidi FC 1:1. Od 83. minuty na boisku przebywał Damian Kądzior. W innym spotkaniu AEK Ateny wygrało z Young Boys Berno 2:1.

Najciekawiej zapowiadała się jednak rywalizacja Ajaxu z Dynamem Kijów. Holendrzy objęli prowadzenie już w 2. minucie za sprawą Donny'ego van de Beeka. Przyjezdni doprowadzili do remisu niespełna kwadrans później, kiedy piłkę do siatki z bliska wpakował Kędziora.

Taki wynik nie utrzymał się jednak nawet do przerwy, bo gospodarze zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Ich autorami Hakim Ziyech i Dusan Tadić.

W drugiej połowie Ajax powinien podwyższyć, ale zamiast tego skupił się na obijaniu obramowania. Najpierw w poprzeczkę trafił Huntelaar, a potem w słupek Ziyech. Rewanże w przyszły wtorek.

Ajax Amsterdam - Dynamo Kijów 3:1

Bramki: Donny van de Beek (2.), Hakim Ziyech (35), Dusan Tadić (43.) - Tomasz Kędziora (16.)