Zamknij

To on ma przejąć władzę w Leicester City. Kim jest Aiyawatt Srivaddhanaprabha?

Krzysztof Sobczak
30.10.2018 18:25
Aiyawatt Srivaddhanaprabha
fot. PAP/EPA

Syn Vichaia Srivaddhanaprabhy Aiyawatt przejmie władzę w Leicester City - informują brytyjskie media. Do tej pory 33-latek pełnił rolę dyrektora sportowego oraz wiceprezesa angielskiego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aiyawatt Srivaddhanaprabha - kim jest, rola w Leicester, czym się zajmuje

Vichai Srivaddhanaprabha miał czwórkę dzieci - synów Aiyawatta i Apicheta oraz córki Voramas i Aroonroong, ale to ten pierwszy był najbardziej zaangażowany w sprawy Leicester. To on stał za zatrudnieniem Claudio Ranieriego, pod którego wodzą "Lisy" w 2016 roku sięgnęły po mistrzostwo Anglii.

- Miał w sobie coś specjalnego. W dodatku powiedział wszystko, co chciałem wtedy usłyszeć. Wypowiedział na głos wszystkie plany, które miałem w głowie. Chciał prowadzić drużynę dokładnie w taki sposób, jakiego oczekiwaliśmy - tłumaczył później "Top", który, w przeciwieństwie do Vichaia, nie stroni od obecności w mediach.

Sezon wcześniej 33-latek wstawił się za Nigelem Pearsonem, którego chciał zwolnić jego ojciec. Leicester przez długi czas utrzymywało się w strefie spadkowej, ale dzięki znakomitej końcówce zdołało zachować ligowy byt. Mężczyzna miał również wpływ na politykę transferową.

Przez ostatnie dwa lata Aiyawatt skupiał się głównie na prowadzeniu rodzinnego konsorcjum King Power i częściej przebywał w Tajlandii. Teraz będzie musiał całkowicie poświęcić się Leicester City, a firmą zajmą się mama Aimon oraz siostry i brat.

Wypadek śmigłowca i śmierć właściciela Leicester

Do katastrofy śmigłowca, na pokładzie którego byli m.in. właściciel "Lisów" Vichai Srivaddhanaprabha oraz polska pilotka Izabela Lechowicz, doszło po sobotnim spotkaniu Leicester City - West Ham United. Maszyna runęła na parking przy King Power Stadium.

RadioZET.pl/sport.pl/KS