Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Football Leaks: Agenci Fabiańskiego sfałszowali dokumenty i oszukiwali Swansea

08.12.2018 15:03
sport

Football Leaks podał, że firma prowadząca interesy Łukasza Fabiańskiego celowo sfałszowała informacje, żeby wymóc wyższą pensję bramkarza i przedłużyć z nim kontrakt. Agenci mieli zarobić na tym do kilku milionów funtów.

Łukasz Fabiański fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Firma Spielerrat, reprezentująca interesy Łukasza Fabiańskiego miała oszukiwać działaczy Swansea. W proceder ma być zaangażowanych kilka osób, którzy domagali się wyższego wynagrodzenia dla bramkarza i przedłużenia z nim umowy. Informowali władze angielskiego klubu, że Fabiańskiego chce pozyskać Bayer Leverkusen. „Der Spiegel” donosi, że pomysłodawcą postępu był Thorsten Wirth.

Jeden ze współwłaścicieli agencji miał namówić dyrektora sportowego Bayeru, swojego przyjaciela, Jonasa Boldta, aby ten wysłał maila do dyrektora sportowego Swansea, w którym oznajmił, że zespół chce ściągnąć do Leverkusen polskiego zawodnika. W 2015 roku szeregi niemieckiego zespołu miał opuścić Bernd Leno.

W związku z tym walijska drużyna w bardzo szybkim czasie przystała na przyznanie podwyżki z 35 do 50 tys. funtów. Fabiański przedłużył kontrakt do 2019 roku, a w razie jego wypełnienia, agencja Spielerrat za pierwszy rok zarobiłaby 760 tys. funtów, a za każdy kolejny rok 480 tys., co daje łączną kwotę ponad 2 mln funtów.

Według portalu Football Leaks, współwłaściciele zarobili finalnie 1,3 mln funtów.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW

Oceń