Zamknij

Afera alkoholowa w reprezentacji Polski. Ujawniono szczegóły

Krzysztof Sobczak
08.05.2018 15:40
Afera w kadrze wybuchła przez Łukasza Teodorczyka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Dziennikarz sport.pl Sebastian Staszewski ujawnił nazwiska piłkarzy oraz kwoty, jakie musieli zapłacić po słynnej aferze alkoholowej z października 2016 roku. Niektórzy z graczy Adama Nawałki musieli zapłacić po 50 tysięcy złotych!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kulisy zdarzenia Staszewski opisał w książce "Tajemnice kadry". Przed spotkaniem w eliminacjach mistrzostw świata z Danią w polskiej kadrze wybuchła afera, po której istniała obawa, że selekcjoner wyrzuci z drużyny kilku zawodników. Ostatecznie skończyło się na karach finansowych.

Zobacz także

Jak opisuje dziennikarz, piłkarze spotkali się w jednym z hotelowych pokojów, gdzie pili piwo, wino oraz whisky z colą. Prawdopodobnie skandalu by nie było, gdyby Łukasz Teodorczyk zdążył dobiec do toalety... Niestety napastnik Anderlechtu Bruksela zwymiotował w korytarzu i nie udało się już zapobiec aferze.

Afera alkoholowa w kadrze: ile zapłacili piłkarze?

Selekcjoner Adam Nawałka nie wyrzucił żadnego zawodnika ze zgrupowania, ale kilku z nich mocno uderzył po kieszeni. Najwięcej, bo po 50 tysięcy złotych, musieli zapłacić Teodorczyk, Artur Boruc, Kamil Grosicki i Kamil Glik. Nieco mniej, bo po 10 tysięcy złotych, "wyłożyli" Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec, Maciej Rybus, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko i Paweł Wszołek.

TO TAKŻE MOŻE SIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/dziennik.pl/KS