Były piłkarz Barcelony skazany na 14 miesięcy więzienia

Maciej Walasek
04.06.2019 09:02
Adriano, Neymar, Iniesta i Mesi
fot. AFP/EAST NEWS

Adriano został skazany na 14 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe w Hiszpanii. Były piłkarz Barcelony,  a obecnie zawodnik Beskitasu nie będzie musiał odbywać swojej kary.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adriano dopuścił się oszustw podatkowych na łączną kwotę 650 tysięcy euro. Jak podaje Diario SPORT proces 34-latka miał odbyć się w ubiegłym roku, ale został zawieszony. Były piłkarz Barcelony po negocjacjach z prokuraturą zgodził się na karę 14 miesięcy więzienia i kary finansowej w wysokości miliona euro. Chociaż Adriano został skazany na zakład karny, nie trafi do placówki, ponieważ to jego pierwsze przestępstwo. Ponadto hiszpańskie prawo „odpuszcza” karę więzienia, jeżeli wyrok nie przekracza 24 miesięcy pozbawienia wolności.

Zobacz także

Niemal identycznie było z Leo Messim i Cristiano Ronaldo. Obaj piłkarze otrzymali kary za oszustwa podatkowe i wysokie grzywny, ale nie trafili do więzienia.

Adriano występował lidze hiszpańskiej, gdzie grał w Sevilii i Barcelonie. W swoim dorobku ma także 18 spotkań w kadrze Brazylii. Od sezonu 2018/19 gra w tureckim Beskitasie.

RadioZET.pl/sport.es, Twitter/MW