Adrian Mierzejewski najlepszym piłkarzem sezonu zasadniczego w Australii

Krzysztof Sobczak
16.04.2018 11:44
Adrian Mierzejewski najlepszym pilkarzem sezonu w Australii
fot. Intagram Adrian Mierzejewski/by Jamie Castaneda

Adrian Mierzejewski błyskawicznie zadomowił się w Australii. Polak został właśnie uznany za najlepszego piłkarza sezonu zasadniczego tamtejszej Hyundai A-League.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Klub byłego gracza Polonii Warszawa, Sydney FC, w cuglach triumfował w sezonie zasadniczym wyprzedzając drugie Newcastle Jets aż o 14 punktów. Mierzejewski miał w tym ogromny udział - w 24 występach strzelił 13 goli i zanotował 9 asyst. W grudniu i w lutym został wybrany najlepszym piłkarzem miesiąca. Teraz otrzymał kolejne wyróżnienie.

Zobacz także

Mierzejewski piłkarzem sezonu w Australii

Po każdej kolejce eksperci Fox Sports, która posiada wyłączne prawa do transmisji meczów ekstraklasy, oceniają zawodników przyznając tym najlepszym 1,2 i 3 pkt. Mierzejewski zdobył 28 pkt i o jedno "oczko" wyprzedził Luke'a Brattana z Melbourne City.

- To żadne zaskoczenie. Tylko jeden piłkarz zasługiwał na to wyróżnienie i był nim właśnie Mierzejewski - ocenił australijski bramkarz Mark Bosnich. - Miał trudne zadanie - musiał "wejść w buty" Filipa Holoski, a on nie tylko to zrobił, ale jeszcze wniósł swój zespół na wyższy poziom - chwalił były golkiper Chelsea Londyn.

Adrian Mierzejewski przeniósł się do Australii przed rozpoczęciem tego sezonu z SC Sharjah.

Nawałka nie chce Mierzejewskiego

Mimo bardzo równej i przede wszystkim wysokiej formy Adrian Mierzejewski nie ma większych szans na powołanie do reprezentacji Polski. Adam Nawałka nie widzi dla niego miejsca w drużynie, która przygotowuje się do udziału w mistrzostwach świata w Rosji.

- Nie otrzymał powołania, mam inną koncepcję. Nie zamykam tematu, ale jeśli chodzi o powołanie na mundial, to te szanse są małe - mówił selekcjoner na konferencji przed marcowymi meczami towarzyskimi z Nigerią i z Koreą Południową.

Adrian Mierzejewski rozegrał 41 spotkań w reprezentacji Polski i zdobył trzy gole. Po raz ostatni koszulkę z Orłem na piersi założył jednak pięć lat temu w przegranym meczu ze Słowacją. To był debiut Adama Nawałki w roli selekcjonera biało-czerwonych.

RadioZET.pl/FoxSports/KS