Zamknij

Adam Nawałka zwolniony z Lecha Poznań: Potężna odprawa dla byłego selekcjonera

Maciej Walasek
31.03.2019 22:47
Adam Nawałka
fot. PAP

Adam Nawałka został zwolniony z funkcji trenera Lecha Poznań. Po odsunięciu od pierwszej drużyny, były selekcjoner opuścił miasto. Jednak na sam koniec szkoleniowiec razem ze sztabem medycznym otrzymają pokaźną odprawę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Nawałka pożegnał się z Lechem Poznań. W niedzielę klub niespodziewanie ogłosił, że odsunął 61-latka od pierwszej drużyny, którą objął Dariusz Żuraw. O zwolnieniu byłego selekcjonera reprezentacji Polski zadecydowano w nocy z soboty na niedzielę, kiedy Kolejorz zremisował bezbramkowo z Koroną Kielce. Gdy w niedzielę doświadczony szkoleniowiec zjawił się na treningu, został poproszony do gabinetu szefów Lecha. Tam rozwiązano umowę za porozumieniem stron.

Adam Nawałka zwolniony z Lecha Poznań: Potężna odprawa dla Nawałki

Adamowi Nawałce zarzucono wiele rzeczy m.in. to, że wstrzymywał rozwój młodych piłkarzy, czy stopował zimowe transfery, które miały wnieść świeżość do drużyny. Jak podaje portal sport.pl, po zwolnieniu, Nawałka otrzyma blisko 250 tys. zł odprawy, co równa się sumie dwumiesięcznej pensji 61-latka w ekipie z Wielkopolski. Łącznie wliczając sztab szkoleniowy, Lech Poznań ma zapłacić około 600 tys. zł za przedwczesne rozwiązanie umowy.

Zagłosuj

Czy odprawa dla Adama Nawałki jest wystarczająca?

Liczba głosów:

Adam Nawałka przejął zespół Lecha Poznań w listopadzie ubiegłego roku. W 11 meczach ligowych pod jego wodzą, Kolejorz odniósł 5 zwycięstw, 5 porażek i 1 remis. W rundzie wiosennej, Lech Poznań wygrał tylko dwa z siedmiu spotkań.

RadioZET.pl/sport.pl/MW