Zamknij

Adam Nawałka może zostać zwolniony z Lecha Poznań

Andreas Nicolaides
28.03.2019 14:24
Lech Poznań
fot. PAP/EPA

Lech Poznań rozważa zwolnienie Adama Nawałki. Ułatwić ma to specjalna klauzula zawarta w kontrakcie szkoleniowca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Adam Nawałka powinien zostać zwolniony z Lecha Poznań?

Liczba głosów:

Adam Nawałka rozczarowuje w Lechu Poznań. Pod jego wodzą drużyna miała bić się o miejsce w czołowej trójce Ekstraklasy, tymczasem jest bliska wypadnięcia z grupy mistrzowskiej. Nad 9. w tabeli Wisłą Kraków ma tylko punkt przewagi. Gdy wydawało się, że forma drużyny zwyżkuje (zwycięstwa w meczach z Legią i Arką Gdynia), przyszły dwie niespodziewane porażki - z Miedzą i Górnikiem Zabrze. Kolejorz przegrał aż cztery z ostatnich sześciu ligowych spotkań, w tym dwa w kompromitującym stylu - 0:4 z Piastem Gliwice i 0:3 z wspomnianym Górnikiem.

Lech Poznań zwolni Adama Nawałkę?

Drużyna miała grać lepiej, a progresu nie widać. Z tego powodu szefostwo Lecha zastanawia się, czy zatrudnienie Nawałki było dobrą decyzją. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", jego pozycja stała się zagrożona.

Lech zastanawia się nad zwolnieniem trenera, tym bardziej, że pozwala mu to klauzula zawarta w kontrakcie. Na jej mocy obie strony mogą zerwać umowę przed końcem obecnego sezonu. Jeśli Kolejorz zdecydowałby się na taki krok, musiałby wypłacić Nawałce i jego sztabowi 450 tysięcy złotych. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na pensje dla sztabu wydaje około 300 tysięcy złotych miesięcznie.

Nadchodzący mecz z Koroną Kielce będzie zatem niezwykle ważny dla Lecha i Nawałki. W przypadku porażki były selekcjoner reprezentacji Polski może stracić pracę.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN