Bereszyński i Peszko nie zagrają z Nigerią. Ważą się losy Rybusa

Maciej Walasek
22.03.2018 19:42
Adam Nawałka
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed piątkowym meczem towarzyskim mówił m.in. o sytuacji zdrowotnej zawodników. Na pewno w spotkaniu z Nigerią nie wystąpią: Sławomir Peszko i Bartosz Bereszyński. Niepewny swojej gry jest Maciej Rybus, który walczy z przeziębieniem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski odniósł się na temat stanu zdrowia piłkarzy. Bartosz Bereszyński stawił się na zgrupowanie z urazem, który wykluczył go z piątkowego spotkania. W środę z powodu infekcji nie trenował Sławomir Peszko i również nie zagra z Nigerią. Z kolei Maciej Rybus ze względu na przeziębienie pozostał w czwartek w hotelu. Zgrupowanie opuścił także Łukasz Piszczek.

Zobacz także

- Musimy liczyć się z tym, że pojawią się pewne utrudnienia – zarówno organizacyjne, jak i personalne. Jesteśmy jednak na to przygotowani. Rybus nie będzie brał udziału w czwartkowym treningu, ale w piątek podejmiemy decyzję, czy zagra z Nigerią - mówił Nawałka. - Mamy fantastyczny sztab medyczny, który w trudnych sytuacjach stawia na nogi zawodników. Liczę, że wszyscy szybko wrócą do zdrowia i będą gotowi do gry we wtorkowym meczu z Koreą Południową.

Z Nigerią biało-czerwoni zagrają w piątek we Wrocławiu, a cztery dni później w Chorzowie zmierzą się Koreą Południową. Początek obydwu spotkań o godz. 20.45.

RadioZET.pl/PAP/MW