Adam Nawałka uzupełnił kadrę na mecze z Nigerią i Koreą Płd. Jest Romańczuk!

Krzysztof Sobczak
16.03.2018 13:10
Adam Nawałka
fot. Konrad Paprocki/REPORTER / EastNews

Zgodnie z medialnymi doniesieniami, Taras Romańczuk otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na marcowe mecze towarzyskie z Nigerią (23.03) i Koreą Południową (27.03). Łącznie Adam Nawałka będzie miał do dyspozycji aż 30 zawodników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do 22 graczy z zagranicy selekcjoner dowołał ośmiu piłkarzy z ekstraklasy. Wśród nich są etatowi reprezentanci kraju: Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński (wszyscy Legia), a także ci, którzy niedawno do niej dołączyli: Przemysław Frankowski (Jagiellonia), Damian Kądzior oraz Rafał Kurzawa (obaj Górnik). Nawałka znalazł też miejsce dla Sławomira Peszki.

Romańczuk z powołaniem

Najwięcej emocji wzbudza jednak powołanie Tarasa Romańczuka, Ukraińca, który w poprzednim miesiącu otrzymał polskie obywatelstwo. 26-latek z Jagiellonii jest wyróżniającą się postacią w ekstraklasie i selekcjoner postanowił dać mu szansę. Romańczuk może być dobrą alternatywą dla Grzegorz Krychowiaka.

Powołania na mecze z Nigerią i Koreą Płd.
fot. Łączy nas piłka

Mecze z Nigerią i Koreą Południową będą pierwszymi w tym roku testami przed mistrzostwami świata w Rosji. Grupowymi rywalami biało-czerwonych na mundialu będą Senegal, Kolumbia i Japonia.

RadioZET.pl/KS